Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old.

  • KONAK MAH. KUDRET SK. RUZI PLAZA NO: 20 KAT:5 İÇ KAPI NO: 12 NİLÜFER/ BURSA
  • mail@ozgunalyapi.com
  • 0 (554) 166 09 09
  • 0 (554) 166 09 09
Evinizi Sonbahara Hazırlamanın 9 Ücretsiz ve Kolay Yolu

Evinizi Sonbahara Hazırlamanın 9 Ücretsiz ve Kolay Yolu

 

Sonbahar mevsiminin uyandırdığı hislerle birlikte evinize de yeni bir soluk getirerek kendinize bir iyilik yapabilirsiniz. Üstelik bu değişimler için yüksek meblağlar harcamanız gerekmiyor. Evinizin havasını değiştirmek, aydınlatmak ve yenilemek oldukça basit ve düşük maliyetlidir.

Yaşam alanlarınızdaki süregelen düzenden sıkılmış olabilirsiniz. Mevsim değişiklikleri bu alanları canlandırmak için en uygun zamanlardır. Değişimin boyutunu kendiniz belirleyin, isterseniz tüm evinizi baştan sona gözden geçirin, ister bir oda üzerinde düzenlemeler yapın, isterseniz de kendinize yeni bir köşe oluşturun.

Evinizde hoş bir dekor oluşturmak için son moda dekoratif ürünler satın almanız gerekmiyor. Farklı bakış açılarıyla dekorasyon fikirleri üretebilirsiniz. Mesela elinizde bulunan veya kolay ulaşabileceğiniz ürünleri dönüştürerek onları eşsiz birer tasarım harikasına dönüştürebilirsiniz. Hem yaratıcılığınızı kullanarak ortaya bir ürün koyar hem de başka yerde karşılaşamayacağınız özel bir ürüne sahip olursunuz.

Evinizde birkaç değişiklik yaparak yeniden dekore edebilir ve yaşam alanınızı yeni bir mevsimle birlikte yenileyebilirsiniz. Bununu için birkaç küçük fikrimiz var.

1. Dağınıklığı Temizleyerek Başlayın

Odanızı, dağınıklığı toparlamaktan daha hızlı bir şekilde hiçbir şey yenilemez. Bu sebeple bir gününüzü ayırarak yenileceğiniz alana eleştirel bir gözle bakabilirsiniz. Tüm alanı temizleyin ve yeniden düzenleyin. Az eşya, daha çok özgürlük alanı sağlar. Farklı açılardan alana bakarak düzenlenecek alanları daha iyi görebilirsiniz.

2.  Salon Mobilyalarınızı Yeniden Düzenleyin

Yeni ve huzurlu bir ruh haline bürünmek için mobilya parçalarınızın yerlerini değiştirerek alana ihtiyaç duyulan yerleri rahatlatabilirsiniz. Odanızı sonbaharda yenilemenin bu ücretsiz yolu, atabileceğiniz en etkili ve en kolay adımlardan biridir.

3.  Bir Arkadaşınızla Geçici Olarak Aksesuarları Takas Edin

Evinizde sonbahar havasını hissetmek için yeni ürün satın almak yerine, dekorasyona ve tasarıma meraklı arkadaşlarınıza birkaç ay boyunca dekoratif ürün takas etmek isteyip istemediklerini sorun. Aynı gardırop değiştirmeye benziyor ama bu sefer elbiseler yerine lambalar, yastıklar, tablolar ve birçok eğlenceli dekor ürünleriyle.

4.  Kendi Duvar Sanatınızı Yapın

Odanızda, boya kalemleri ile kendi duvarınızı oluşturun ve bir odak noktası verin. Bir cetvel yardımıyla geometrik şekilleri veya duvar kâğıdı gibi basit bir şeyi doğrudan duvarlarınıza çizin ve istediğiniz renklerde üzerini boyayın. Bu ücretsiz dekorasyon fikri ile kendi el yapımı duvarınızı oluşturabilir ve yaşam alanınızı bambaşka bir havaya büründürebilirsiniz!

5. Odadan Odaya Değiştirme

Tüm evinizi yenilemenin bir başka kolay ve özgür yolu duvar sanatınızı ve dekorunuzu farklı bir odaya taşımaktır. Örneğin, koltuğunuzun üzerinde asılı olan çerçeveli tabloyu, çalışma odanızdaki bir rafa taşıyın veya bir bitkinin bulunduğu yeri değiştirerek basit ve etkili bir değişiklik yapın. Ayrıca, perdelerin odalarını da değiştirerek alanlara farklılık katabilirsiniz. 

6. Duvar Sanatı ile Yaratıcı Olun

Duvar sanatı, en kolay dekorasyon yöntemlerinden biridir. Çünkü elinizde bulunan neredeyse her şey, alanınıza şık bir şekilde yerleştirildiğinde havalı görünebilir. Dolabınızda kullanılmayan tozlanmış bir hasır sepeti, kenara attığınız bir makromeyi ya da gündelik objeleri asılabilir hale getirebilirsiniz. Güzel servis tabakları, mücevherler veya fotoğraf makinesi - boş bir duvara birlikte gruplandığında yaratıcı bir duvar sanatı oluşturabilirler. Hatta galeri duvarınıza eklemek için eski resimler veya duygusal harfler gibi, en sevdiğiniz hatıraları bile çerçeveleyerek asabilirsiniz. Kurutulmuş çiçekleri çerçeveleyip duvara asarak sonbahar havasını evinize taşıyabilirsiniz.

7.  Doğadan Sonbahar Dekoru Topla

İster güzel bir kâseye mini balkabakları koyabilir, isterseniz de bahçenizden düşmüş dalları vazolarda sergileyebilirsiniz. Kış için yeni bitkiler yetiştirmek isterseniz, sonbahar kendi bitkinizi ekmeniz için tam mevsimi. Ailenizden veya arkadaşlarınızdan aldığınız bitki tohumlarıyla kış dekorasyonunuza hazırlık yaparak yeni bitkiler yetiştirebilirsiniz!

8. Zaten Sahip Olduğunuz Ürünler İçin Yeni Amaçlar Bulun

Bir çerçeveyi boyamak için eski bir ojeyi kullanın. Eski bir ders kitabı yığınını küçük bir yan masa yapın. Masa olarak eski bir seyahat bagajını kullanın. Dolabınızda toz toplayan dokuma sepetlerini duvara asın. Yeterli yaratıcılıkla, tasarım olanakları sınırsız!

9. Stratejik Olarak Yeni Dekorasyon Ürünleri Alışverişi Yapın

Eviniz için “yeni” bir şey almakta ısrar ediyorsanız, hiç para harcamadan yeni öğeler edinmenin yollarını bulun. İkinci el eşya sitelerini ücretsiz mobilyalar ve beğeninize göre tasarlayabileceğiniz diğer proje parçaları için düzenli olarak kontrol edebilir ya da nakit olarak ödemekten ziyade bir satıcıyla ürün alışverişinde bulunabilirsiniz.

Sizi Gelecekte Yolculuğa Çıkaracak 11 Tasarım Ekolojik Ev
18 Şubat 2020, 14:04