Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Verilen sözlerin sorumluluğunda, ahlaki değerlerimize bağlı, müşteri memnuniyeti önceliği olan, gönül kazanmanın para kazanmanın önünde olduğu bir aileyiz. Memnuniyetiniz bizlere her zaman güç katacaktır.

  • KONAK MAH. KUDRET SK. RUZI PLAZA NO: 20 KAT: 5 İÇ KAPI NO: 12 NİLÜFER/ BURSA
  • ozgunal@ozgunalyapi.com
  • 0 (554)166 09 09
  • 0 (554)166 09 09
Dış Cephe Bina Tasarımları

Dış Cephe Bina Tasarımları

       Günümüzde yapıların tasarımları ve görselliği çok fazla ön plana çıkmıştır. Yeni yapılan her yapı diğerlerinden daha da fazla ön plana çıkmaya çalışmaktadır. Yapıların birbirleri ile yarıştığı bu düzende modern dış cephe tasarımları önem kazanmaktadır.

Modern mimari görselliğe ve fonksiyonelliğe öncelik tanımaktadır. Dış cephe tasarımlarında kullanılan malzemeler hem estetik hem de kullanışlı malzemeler olmalıdır. Ceylanlar Metal olarak biz bu konuda tasarımcılara büyük kolaylık sağlamaktayız. 

Alternatif Tasarımlı Dış Cepheler

Dış cephe tasarımları esnasında birçok detayınızı genişletilmiş mesh levhalar ile kolaylıkla çözebilirsiniz. Gözenek boyutları plakaların kalınlıkları ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Dış cephe tasarımında daha büyük plakalar kullanacaksanız mukavemetli olması için daha büyük kesitler kullanılacaktır. Tasarım ve planlama aşamasında uzman kadromuz ile sizlere yardımcı olmaktayız.

Cephe Modernizasyon İşlemlerinde Genişletilmiş Metal Mesh Kullanımı
Metal mesh cephe kaplamalarının bir diğer avantajı da eski binalara çok rahatlıkla uygulanmasıdır. Cephe modernizasyonu işlerinde en büyük alternatif malzeme; genişletilmiş metal meshlerdir. Son yıllarda şehirlerin önemli cadde ve meydanlarına bakan cephelerinin güzelleştirilmesi bu malzemeler yardımı ile olmuştur. Dış cephe tasarım fiyatları yönünden mesh malzemeler avantajlıdır. Delikli ve ışığı geçirgen olması nedeni ile arkasında yer alan bölümlerin ferahlığında bir azalma görülmez.

Alüminyum, dkp saç ve paslanmaz malzemelerden yapılan metal mesh cephe kaplama ürünleri dış ortama karşı dayanıklıdır, bakım gerektirmez, ağırlıkları az olduğundan binaya ilave ağır bir yük binişi olmaz. Farklı renklerde ürünlerimiz mevcuttur, istenirse proje bazlı metal cephe plakaları üretebiliriz. Kendi cephe tarzınıza uygun modellerimizi sitemizde de inceleyebilirsiniz. İstenirse cephe elemanlarımız, diğer cephe elemanları ile de kompozisyon halinde kullanılabilir.

Sıradan ve sıkıcı cephelerden sıkıldıysanız, yeni projenizin diğerlerinden daha da çekici olmasını istiyorsanız Ceylanlar Metal’in üretmiş olduğu genişletilmiş metal mesh ürünler ile modern cephe tasarımları yapabilirsiniz. Ürünlerimiz cephenizi çok daha değerli kılacaktır.

Modern Bina Cepheleri
Günümüz binalarının birçoğunda geleneksel tasarım ve malzemelerden ziyade teknoloji yardımıyla üretilen cephe sistemleri tercih edilir. Modern bina cepheleri hem mühendislik hem de mimari çalışmalardaki gelişmelerden dolayı gün geçtikçe gelişmektedir.

Modern bina cepheleri binaya sadece görüntüleri ile bir modernlik ve üstünlük katmasının yanı sıra binanın kullanımı için de oldukça katkıda bulunur. Son yıllarda modern bina cephelerinde en çok tercih edilen sistemlerin metal mesh kaplamalar ve alüminyum kaplama cephe sistemleri olduğunu görüyoruz. Bu cephe sistemleri diğer cephe sistemlerine oranla bir çok açıdan daha avantajlıdır.

Mesh kaplama ve alüminyum kaplamaların diğer cephe sistemlerinden daha avantajlı olmasının bir sebebi daha az maliyet ve daha az iş gücüyle kısa sürede binaya entegre edilmeleridir.

Mesh kaplama ve alüminyum kaplama cephe sistemlerinin ikinci en büyük avantajı ise inşaat sonrasında çok az bakım ve tamirat ihtiyacı duymasıdır. Bu cephe sistemleri temizlik açısından büyük bir kolaylık sağlar ve temizlenmediği zamanlarda bile gözü rahatsız edecek herhangi bir olumsuzluğu göstermez. Uzun yıllar boya ihtiyacı duymamaları da modern binalar için iyi bir bakım tasarrufu sağlar.

Modern binalar her zaman düzgün ve kusursuz görünmek zorundadır. Bu yüzden binaların dış cepheleri bu görünmenin en büyük parçasıdır. Dolayısıyla bina dışında meydana gelen herhangi bir kötü görüntünün en kısa sürede giderilmesi gerekir. Metal kaplama cephelerde lokal çözümler uygulandığı için sorunlar çok kısa sürede çok küçük maliyetlerle giderilebilir.

Dış Mimari Tasarım
Binaların zor doğa şartlarına en çok maruz kalan kısımları dış cepheleridir. Dış cepheler hem görüntü olarak hem de dayanıklılık olarak uzun yıllar herhangi bir bakıma ihtiyaç duymadan inşa edilmeleri gerekir. Tüm bu şartları taşıyan inşaat aşaması ise dış mimari tasarım faaliyetlerini oluşturur. Bir binanın dış tasarımı görüntü, yalıtım ve dayanıklılık gibi temel faktörler dikkate alınarak yapılır. Dış mimari tasarımda dikkat edilmesi gereken bu önemli faktörleri yakından tanıyalım.

Binaların dış cepheleri, güneş ışığı, rüzgar ve yağmur gibi çevresel faktörlerden etkilenir. Bu yüzden dış cephe için kullanılan her türlü malzemenin bu faktörlere karşı mukavemete sahip olması gerekir. Çok basit bir örnek vermek gerekirse, binaların dış cephesinde kullanılan boyalar bile içerisi için kullanılan boyalardan farklıdır ki bu bu boyalar zaten dış cephe boyası diye piyasada bulunmaktadır. Dış cephe boyaları hem görüntü olarak hem de dayanıklılık olarak dış mimari tasarım için önemli bir yapı elemanıdır. Dış mimari tasarım konusunda da dayanıklı ve güzel görünen birçok yapı elemanı vardır. Bunlardan bir tanesi de çelik cephe sistemleridir. Özellikle metal mesh ile üretilen metal cephe sistemleri dayanıklılık ve bakım gibi birçok konuda diğer cephe sistemlerinden daha avantajlıdır. Dış mimari tasarımlar için çok uygun olan metal tasarımlar uzun yıllar herhangi bir bakım yada onarıma gerek duymazlar.

Dış mimari tasarım projeleriniz için çelik cephe sistemi çeşitlerimizi görmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz dış cephe projeleriniz için her türlü bilgi ve tecrübelerini sizinle paylaşmak için hazırdır.

Tadilat Dekorasyon Hizmetleri
2024 Ocak 27, 00:13
Gayrimenkul Danışmanlığı
2024 Ocak 27, 00:25